لوله بازکنی در هشتگرد

لوله باز کنی در هشتگرد

پیشینه و نام هشتگرد

هشتگرد در قدیم هشت کرد بوده است که به معنی هشت خانواده کرد بوده و به لهجه لکی صحبت میکنند که به این مکان کوچ و یا کوچانده شده اند که تاریخ دقیق ورود کردها به این منطقه وجود ندارد ولی تاریخی که روی قبرهای قبرستان هشتگرد وجود دارد تقریبا حدود ۳۰۰ سال پیش را نشان میدهد. با توجه به شرایط این منطقه اقوام زیادی از زنجان واذربایجان و کردستان و از کرمانشاه روانه این دیار شدند به طوریکه هم اکنون از هر قوم ایرانی به سهولت در آن یافت می شود

در لغت‌نامه دهخدا در مورد هشتگرد آورده شده‌است: دهی است از بخش شهرستان کرج که دارای ۸۰۹ تن سکنه، آب آن از رود کردان و محصول عمده اش غله، صیفی، انگور و لبنیات است. امامزاده‌ای دارد که بنای آن قدیمی است.

لوله باز کنی در هشتگرد

طبق روایات موجود، هسته نخستین شهر هشتگرد در گذشته، در محل تپه باستانی چال تپه هشتگرد که در جنوب غربی شهر قرار دارد شکل گرفته بود که در اثر سانحه (احتمالا سیلاب) سکونتگاه مذکور به محل دهکده هشتگرد واقع در محله کرد آباد و بعدها هسته مرکزی شهر به سمت جاده قدیم تهران- قزوین و مسجد جامع فعلی کشیده شده‌است

از نظر بافت شهری شهر هشتگرد را می‌توان به مناطق زیر تقسیم‌بندی نمود.

 1. منطقه جنوب غربی شامل محله‌های وحدت پایین(ترک آباد پایین)، وحدت بالا (ترک آباد بالا)و کرد آباد (دهکده هشتگرد) که در آن‌ها بافت شهر و خیابان بندی به صورت روستایی و نامنظم با خیابان‌های باریک و پیچ در پیچ است و طرح‌های عمران شهری را با مشکل مواجه می‌سازد. البته در سال‌های اخیر برخی معابر توسط شهرداری ساماندهی شده‌اند. اکثر ساکنین این محله‌ها مهاجر از شهرستان‌های زنجان، آذربایجان شرقی (هشترود)، لک‌های صحنهو دیگر مناطق هستند.
 2. مناطق اطراف جاده اصلی که در این قسمت به تبعیت از خیابان اصلی بافت شهر منظم تر می‌شود و خیابان‌ها به صورت موازی یا منشعب از خیابان اصلی قرار می‌گیرد. در این محلات وسعت مساکن بیشتر شده و از نظر نقشه ساختمانی نیز کیفیت بهتری پیدا می‌کند. مسجد جامع و بازارچه‌های شهر در این محل قرار دارند.

۳- مناطق شمال شهر که شهرک ولی عصر را شامل می‌شود. در این شهرک بافت شهری به صورت منظم و شطرنجی بوده و زمین‌های این قسمت توسط زمین شهری در قطعات ۲۰۰ و ۲۵۰ متری به ساکنین واگذار شده‌است.

۴- مناطق شمال غربی شهر، شامل شهرک بعثت و کوثر که جدیدترین و نوسازترین بخش مسکونی شهر هشتگرد را تشکیل می‌دهد. در این شهرک که بعد از سال ۱۳۷۵ خورشیدی توسعه پیدا کرده ساختمان‌ها عمدتاً سه یا چهار طبقه با پیلوت می‌باشد. توسعه فعلی شهر در حال حاضر به این سمت می‌باشد.

 1. مناطق شرقی شهر که محله‌های والفجر، گاواز محله و محله پارک مادر و شهرک دانش (بیمه ایران) را شامل می‌شود که محله‌های فوق حول خیابان اصلی شهر در سمت شرقی شهر جای گرفته‌است.
 2. مناطق جنوب شهر که اصلی‌ترین محله‌های آن خیابان مدرس جنوبی (دخانیات) است.
 3. محله‌های سیبدارک، خیابان مصلی و طالقان محله که جزو مناطق غربی شهر محسوب می‌شوند.
 4. مناطق شمال شرقی شهر که عمدتاً شامل سایت نوساز اداری شهر هشتگرد می‌باشد که در مسیر توسعه شهر بسیار کار آمد بوده‌است.

لوله بازکنی هشتگرد

چگونه ما را پیدا کنید؟

شما میتوانید با سرچ کلمه ” لوله بازکنی در هشتگرد ”  در موتور جستجو گوگل ما را ببینید و با کلیک بر روی سایت ما  وارد سایت شده و با شماره های تماس ما ارتباط بگیرید.

کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن در محل شما حاضر شده و نسبت به رفع  عیب شما  اقدام می نمایند.

یکی از اصول گروه لوله بازکنی کرج  تعهد و صداقت می باشد.  برای این مهم تمام تلاش خود را  میکنیم تا بتوانیم رضایتمندی مشتریان خود را جلب نماییم.

لوله بازکنی در هشتگرد توسط گروه ساختمانی لوله بازکنی کرج

با توجه به موقعیت مکانی شهر هشتگرد که در نزدیکی شهر کرج می باشد. لوله بازکنی کرج این منطقه را از سال گذشته  تحت پوشش خدمات لوله باز کنی قرار داده است.

ابن منطقه با توجه به قدیمی بودن و بالابودن سن ساختمان ها در آن نیازمند ارائه خدماتی چون تخلیه چاه ، لوله بازکنی ، تشخیص ترکیدگی و رفع آن و دیگر خدمات می باشد که لوله بازکنی در هشتگرد جزو یکی از اولویت های ما در این منطقه می باشد.

لیست خدمات گروه خدماتی لوله بازکنی کرج  در شهر هشتگرد

 • تشخیص ترکیدگی در هشتگرد با دستگاه های مدرن
 • لوله باز کنی در هشتگرد
 • تشخیص محل گرفتگی لوله در هشتگرد با دستگاه های مدرن
 • نصب و تعمیر پکیج در هشتگرد
 • تخلیه چاه در هشتگرد
 • نصب و تعمیر پکیج در هشتگرد
 • لوله کشی ساختمان در هشتگرد
 • اصلاح و تعمیر سیستم تاسیسات در هشتگرد
 • رفع بوی نم و بوی بد فاضلاب در هشتگرد

منبع: ویکی پدیا

5/5 (1 نظر)
جهت تماس کلیک کنید