تخلیه چاه در حصارک کرج معمولاً با استفاده از دستگاه‌های مکنده انجام می‌شود. البته برای این کار، به قول آن مَثَل معروف، باید کار را به کاردان بسپارید!

حصارک، منطقه‌ای مشهور در غرب کرج است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. درواقع بلوار بهشتی، مرز بین دو حصارک است. حصارک پایین جزء منطقه پنج و حصارک بالا جزء منطقه شش شهرداری کرج هستند. پارک مردم، بیمارستان رجایی، امامزاده محمد و دانشگاه خوارزمی ازجمله مهم‌ترین مراکزی هستند که در منطقه حصارک قرار دارند.

تخلیه چاه در حصارک

همان‌طور که پیش‌تر و در مطلب مربوط به خدمات تخلیه چاه در کرج گفتیم، بسیاری از نواحی شهر کرج، برای دفع فاضلاب‌های خانگی، به سیستم فاضلاب شهری متصل نبوده و برای این منظور، هنوز از سازوکار سنتی چاه فاضلاب استفاده می‌کنند که گلشهر و حصارک ازجمله همین مناطق محسوب می‌شوند. اما عجیب نیست که سازوکارهای قدیمی، مشکلات خاص خودشان را داشته باشند که گرفتگی و پُر شدن چاه از رایج‌ترین این مشکلات هستند. به همین دلیل مراکز زیادی وجود دارند که ارائه‌دهنده خدمات تخلیه چاه در حصارک هستند.

عملیات تخلیه چاه، چه زمانی باید انجام شود؟

چاه‌های فاضلاب، مشخصات و مختصات مختلفی دارند که میزان عمق و ابعاد، یکی از آن‌هاست. اما واقعیت این است که حتی عمیق‌ترین و بزرگ‌ترین چاه‌های فاضلاب هم در گذر زمان و به‌واسطه نشست و انباشت فضولات، با معضلاتی مثل انسداد و رسوب روبرو می‌شوند. به همین دلیل ممکن است ضریب جذب و مکندگی چاه، اُفت شدیدی پیدا کند و ناتوانی چاه در تجزیه و دفع جریان ورودی به پُر یا سرریز شدن آن منجر شود. اینجاست که یک مرکز خدماتی حرفه‌ای در زمینه‌ی تخلیه چاه در حصارک باید به ماجرا ورود نموده و مشکل را حل کند. هر یک از علائم زیر، می‌تواند حاکی از پُر شدن چاه فاضلاب شما باشد که در صورت مشاهده، باید فوراً با یک مرکز تخصصی خدمات تخلیه چاه در حصارک تماس بگیرید.

  • برگشت یا بالا زدن آب و فضولات از چاه توالت، چاهک‌های ظرف‌شویی یا کفشوی‌ها
  • احساس بوی بد فاضلاب
  • افزایش ناگهانی تجمع حشرات موذی خانگی مثل موش یا سوسک و …
خواندن  معرفی خدمات لوله بازکنی در ویلاشهر

تخلیه چاه در حصارک

تخلیه چاه در حصارک چطور انجام می‌شود؟

همچون بسیاری از نواحی که از چاه برای دفع فاضلاب خانگی استفاده می‌کنند، اصلی‌ترین روش تخلیه چاه در حصارک نیز استفاده از دستگاه‌های مکنده است. این دستگاه‌ها، لوله‌های عریض و درازی دارند. پس از باز کردن چاه، این لوله‌ها را وارد چاه کرده و تا عمق آن فرو می‌برند. آنگاه با روشن کردن موتور دستگاه که قدرت مکندگی بسیار زیادی دارند، محتویات درون چاه را از دل زمین بیرون می‌کشند و از مسیر لوله آن را به کانتینرهای مخصوص حمل فضولات و فاضلاب انتقال می‌دهند. در مرحله آخر آنچه را جمع‌آوری ‌شده، به مکان‌های مشخصی بُرده و در آنجا خالی می‌کنند.

البته روش دیگری هم برای تخلیه چاه وجود دارد که معمولا کمتر از آن استفاده می شود و آن حفر یک چاه ثانویه در کنار چاه اصلی است. در این روش، اضافاتِ بالاآمده از چاه اصلی به چاه کمکی می ریزد تا چاه اصلی فرصت بیشتری برای دفع فضولات از طریق منافذ کف و دیواره ها داشته باشد. اما همانطور که گفتیم، موثرترین و متداول ترین شیوه تخلیه چاه در حصارک، همان استفاده از دستگاه های مکنده است. این دستگاه ها البته انواع مختلفی دارند که هر یک با ویژگی ها، امکانات و توان بخصوصی کار می‌کند.

تخلیه چاه در حصارک چه لزومی دارد؟

عملیات تخلیه چاه در حصارک هم از حیث پیشگیری و هم از جنبه‌ی حل مشکل، مزایای زیادی دارد. وقتی چاه سرریز یا پُر شود، طبیعتاً تنها راه‌حل این مسئله، تخلیه آن است. اما تخلیه چاه اگر به‌موقع و در فواصل زمانی معین انجام شود، دوام و قوام ساختار چاه را هم تضمین می‌کند. فاضلاب موجود در چاه ممکن است به‌مرورزمان، موجب فرسایش و شُستگی جداره‌های چاه شود و این می‌تواند خطر ریزش چاه را در پی داشته باشد که این خود ممکن است مشکلات بزرگ‌تری ایجاد کند.

خواندن  خدمات مهم برای تخلیه چاه در قلمستان

تخلیه چاه حصارک

لایروبی چاه

گاهی تخلیه چاه به‌تنهایی دردی را دوا نمی‌کند. ممکن است اخیراً و به‌تازگی چاه را تخلیه کرده باشید، اما با کمال تعجب می‌بینید که دوباره پُر شده است. شاید فکر کنید که تخلیه چاه به‌خوبی انجام نشده اما احتمالاً مشکل از جای دیگری آب می‌خورد. حتی اگر چند بار دیگر هم عملیات تخلیه چاه را تکرار کنید، خواهید دید که مشکل حل نمی‌شود! اما این مسئله چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

بخش چشمگیری از حجم فاضلابی که وارد چاه می‌شود، از چربی، مو و مواد چسبنده و غلیظ تشکیل شده است. موادی که پس از مدتی، ته‌نشین می‌شوند و رسوب می‌دهند. موادی که اصطلاحاً در تماس با سطح خاک، “می‌بندند” و سفت می‌شوند. آن‌قدر سفت که حتی مکنده‌های گردن‌کلفت! هم از عهده جداسازی آن‌ها از کف و سطوح دیواره‌های چاه برنمی‌آیند. باقی ماندن رسوب‌ها در کف و جداره‌ها، منافذ تخلیه و دفع موجود در چاه را تدریجاً مسدود می‌کند و به همین دلیل، چاه خیلی زودتر از برآوردتان پُر خواهد شد. در چنین شرایطی، لایروبی و کف‌تراشی چاه بر هر اقدام دیگری اولویت دارد. یعنی ابتدا چاه را کاملاً خالی کرده  و بعد آن را از هرگونه ناخالصی پاک می‌کنند. با این کار، چاه از انواع رسوبات و همین‌طور سنگ‌ریزه‌هایی که ممکن است انسداد بیشتری در آن ایجاد کرده باشند، خالی شده و اصطلاحاً احیا می‌شود.

شما لایق بهترین‌ها هستید!

هرچند سازمان‌های خدماتی، روال کاری کم‌وبیش مشابهی در عملیات تخلیه چاه در حصارک دارند، اما تخصص، تجربه و تجهیزات، سه عامل مهمی هستند که سطح کیفی خدمات‌رسانی را تعیین می‌کنند. هر شرکت با توجه به میزان بهره‌مندی از این عوامل، کیفیت خاصی را در ارائه خدمات به مشتری عرضه می‌کند. ما مفتخریم که در ارائه خدماتمان، ترکیبی درخشان و متوازن از تجربه، امکانات و دانش فنی را تقدیمتان کنیم. شما لایق بهترین‌ها هستید و ما نیز تلاش می‌کنیم بهترین سطح کیفی خدمات را در کم‌ترین زمان ممکن برایتان فراهم کنیم.

خواندن  چگونه سیستم های فاضلاب و سپتیک کار می کنند

 

 

 

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

جهت تماس کلیک کنید